sobota, 14 września 2013

Ogrzewanie pompą ciepła

Praktycznie nie rozważaliśmy ogrzewania w ten sposób. Opinie, jakie do nas docierały, to to, że droga inwestycja, zwracająca się bardzo długo, tak długo, że nieopłacalnie; nowa i nie do końca sprawdzona technologia; im niższa temperatura (czyli konieczność lepszego grzania) tym mniej można na nie liczyć.
Ze względu na nasze problemy z podciągnięciem gazu (szacowna sąsiadka blokująca budowę infrastruktury we wspólnej drodze) zaczynamy się rozglądać za możliwym rozwiązaniem. Wysłałam maila do sąsiadów, czy byliby za pociągnięciem rury gazowej przez teren prywatnych działek. Czekam na odpowiedzi. No i rozglądamy się za alternatywą. Prąd, mimo wszystko, wychodzi drogo. Sąsiedzi są przekonani do pieca elektrodowego; nas on jednak nie przekonał. W każdym razie wczoraj Łu zaczął szukać informacji nt. pomp ciepła. Przy czym nie tych wierconych, ale powietrznych. Z różnych rozwiązań na tapetę wpadła pompa NTS Energy.

A jeszcze nieprzeczytany artykuł z Muratora nt. kosztów.

Następne wnioski będę sukcesywnie dorzucać.

1 komentarz:

  1. Pompy ciepła firmy NTS-Energy są wysokiej jakości i posiadają wiodące rozwiązania techniczne.Są patronami działu pomp ciepła w Murator dom a to do czegoś zobowiązuje.

    OdpowiedzUsuń